Junior Tax Consultant | Consultant fiscal Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile TaxWise active.

Vezi toate job-urile Junior Tax Consultant | Consultant fiscal Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: TaxWise
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2024
    Remote work: Hybrid

    Suntem o echipa tanara si dinamica, formata in Big4 si specializata in sfera preturilor de transfer. Clientii nostri sunt societati mari care activeaza in diverse industrii precum: auto, constructii, farmaceutic, energetic, IT, turism, industrial, agricol etc. si care deruleaza tranzactii cu alte entitati din Grup.

    Suntem dornici sa impartim cunostintele noastre si sa contribuim la dezvoltarea ta profesionala.

    ​​​​​​​Te asteptam cu drag in echipa noastra!

    Cerinte

    Diploma de licenta / Studii master in curs
    Cunostinte de engleza si MS Office
    Gandire analitica
    Cunostinte de baza contabilitate / fiscalitate
    Placerea lucrului bine facut
    Simtul umorului

    Responsabilitati

    Intelegerea legislatiei in domeniul preturilor de transfer
    Pregatirea ofertelor pentru clienti
    Redactarea contractelor
    Solicitarea documentelor necesare din partea clientilor
    Prelucrarea documentelor primite de la clienti
    Pregatirea dosarelor de preturi de transfer
    Pregatirea politicilor de preturi de transfer
    Pregatirea studiilor de comparabilitate
    Alte task-uri punctuale solicitate de membrii echipei

    Alte informatii

    Suntem o echipa tanara, prietenoasa si cu simtul umorului
    Suntem specializati in sfera preturilor de transfer
    Suntem dornici sa impartim cunostintele noastre si sa contribuim la dezvoltarea ta
    Suntem deschisi pentru un program flexibil (part-time / full time) / pentru lucratul de acasa sau de la birou
    Oferim pachet salarial motivant / posibilitatea de a participa la cursuri recunoscute international in sfera preturilor de transfer

    Beneficii

    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Program de lucru flexibil
    • Laptop
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (160)